FOTOZOOM

23.08.05

Svatební přípravy

Samotné mě to pořád ještě nedochází, ale kvapem se ona radostná událost blíží. Pokud jste v posledních dvou měsících slyšeli na Moravě a v Čechách podezřelé rány, nejednalo se podzemní výbuchy či útoky teroristů - to pouze úlevou a oddechem padaly kameny z našich maminek, tetiček a ostatních příbuzných.

"Tak konečně se nám ta naše holka (kluk) vdává (žení)!" jistě zaznívalo nesčetněkrát. "Vždyť já už jsem myslela, že zůstane dočista na ocet!" a podobné věty bylo možné zaslechnout. Nu dobrá, dejme tomu, že jsme si coby mladí třicátníci dali se svatbou trochu na čas - ale dnešní moderní doba udává přeci jenom trochu jiný životní trend než jaký byl u našich rodičů a prarodičů.

[celý článek]

22.08.05

Někteří už vědí, někteří ještě ne ...

Není to fikce, ani žert. Opravdu se další dva blázni chystají vzít. Neskromně se přiznávám, že jeden z těch bláznů jsem já .

01.08.05

Radost z jízdy

Nedá mi to, abych se s vámi nepodělila o dnešní zážitky z cest. Ne, že by byly nějak vyjímečné či ojedinělé, ale nikdy jsem je nestihla publikovat včas. Pokaždé je pracovní povinnosti zatlačily někam hluboko do podvědomí, a časem vyšedly.

Radost z cestování pociťuje asi málokdo, kor když cestujete vlakem nebo autobusem. Já mám však na mysli cestování autem a čirou radost z řízení motorového vozidla.

[celý článek]

08.07.05

Chorvatsko, Makarska, moře a dovolená - III. část

Makarska

Naposledy jsem skončila u pohoří Biokovo. Já osobně bych to horami nenazývala, protože s krajinou hor, která se nám automaticky vybaví, to nemá moc společného. Podle mého je to masivní halda kamení s kaktusama . Samozřejmě, v tamním podnebí to ani jinak být nemůže. Je pravda, že převládají trnité keře, zakrslé borovice a podobné suchotiny, ale v době kdy jsme tam byli my (tedy v červnu) tam také nádherně kvetly různé trsovité rostlinky, které znám spíše z pečlivě upravených zahrádek. Často jsem při výletu měla pocit, že se procházím obrovskou skalkou s výhledem na moře. Co se týče zvířeny, tak vám někdy dělá společnost kamzík, častěji pak ještěrky, ještěři a občas nějaký had.

[celý článek]

29.06.05

Chorvatsko, Makarska, moře a dovolená - II. část

Makarska

Jako dovolenkovou destinaci jsme si vybrali městečko Gradac, které se nachází na jihu Makarské riviéry, asi 100 km nad Dubrovníkem. Chtěli jsme poznat také jiné končiny Chorvatska, ale když jsme tam dorazili, byli jsme trochu zklamaní. Marně jsem hledala nejhezčí pláž celé riviéry, jak bylo popsáno v prospektech. Ne že by nebyla krásná, ale byla dost malinká. Při našich vysokých postavách bychom měli nohy v moři a hlavu téměř na promenádě, která se táhla podél celé pláže. Naštěstí jsme neměli nikde zamluvené ubytování. Vždycky jezdíme "nablint" a ubytování si hledáme na poslední chvíli. Musím podotknout, že se nám to vždy vyplatilo.

[celý článek]

Novější články:

05.10.2005

29.09.2005

13.09.2005

02.09.2005

30.08.2005

Starší články:

27.06.2005

25.05.2005

16.05.2005

13.05.2005

05.05.2005