FOTOZOOM

08.07.05

Chorvatsko, Makarska, moře a dovolená - III. část

Makarska

Naposledy jsem skončila u pohoří Biokovo. Já osobně bych to horami nenazývala, protože s krajinou hor, která se nám automaticky vybaví, to nemá moc společného. Podle mého je to masivní halda kamení s kaktusama . Samozřejmě, v tamním podnebí to ani jinak být nemůže. Je pravda, že převládají trnité keře, zakrslé borovice a podobné suchotiny, ale v době kdy jsme tam byli my (tedy v červnu) tam také nádherně kvetly různé trsovité rostlinky, které znám spíše z pečlivě upravených zahrádek. Často jsem při výletu měla pocit, že se procházím obrovskou skalkou s výhledem na moře. Co se týče zvířeny, tak vám někdy dělá společnost kamzík, častěji pak ještěrky, ještěři a občas nějaký had.

[celý článek]

29.06.05

Chorvatsko, Makarska, moře a dovolená - II. část

Makarska

Jako dovolenkovou destinaci jsme si vybrali městečko Gradac, které se nachází na jihu Makarské riviéry, asi 100 km nad Dubrovníkem. Chtěli jsme poznat také jiné končiny Chorvatska, ale když jsme tam dorazili, byli jsme trochu zklamaní. Marně jsem hledala nejhezčí pláž celé riviéry, jak bylo popsáno v prospektech. Ne že by nebyla krásná, ale byla dost malinká. Při našich vysokých postavách bychom měli nohy v moři a hlavu téměř na promenádě, která se táhla podél celé pláže. Naštěstí jsme neměli nikde zamluvené ubytování. Vždycky jezdíme "nablint" a ubytování si hledáme na poslední chvíli. Musím podotknout, že se nám to vždy vyplatilo.

[celý článek]

27.06.05

Chorvatsko, Makarska, moře a dovolená - I. část

Makarska

Možná, že ani není co dodávat. Samotný titulek vypovídá téměř vše, neboť po jeho přečtení se každému jistě vybaví pláže, sluníčko, zmrzlina, koupání a jiné dovolenkové radovánky.

Mně to přeci jen nedá, abych se alespoň částečně nezmínila o posledních deseti dnech ve výše zmíněné destinaci a možná i některým z vás poskytla užitečné informace.

[celý článek]

10.06.05

Jiný kraj, jiný mrav

Jak vypadají slepice u vás v kraji? Že mají peří, maso a snáší vajíčka? To u nás v Praze máme jinší kalibr! Račte se podívat

 

foceno mobilem Siemens CX65, ve dvoře Klementina

09.06.05

Moudrý příběh

Tento kraťounký, ovšem velmi podstatný příběh znám již rok, kdy jsem ho obdržela po e-mailu. Dnes se mi opět dostal do elektronické pošty, a vzhledem k tomu, že pokaždé, když si na něj vzpomenu si uvědomím jeho hlubokou moudrost, jsem se rozhodla ho uveřejnit i na svých stránkách.

Nemusíte věřit na anděly, kteří v příběhu vystupují, ani v Boha, či jinou mocnou sílu, abyste si uvědomili, kolik pravdy příběh skýtá. Je pak jen na nás, jak se k daným věcem, které k nám v životě přicházejí, postavíme.

[celý článek]

Novější články:

17.08.2005

12.08.2005

11.08.2005

01.08.2005

Starší články:

08.06.2005

04.06.2005

25.05.2005

16.05.2005