FOTOZOOM

Kalendář

< únor 2005 >
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28

28.02.05

Missky, misky, myšky a ostatní

Tak jsem po delší době opět potěšila své oko pohledem na ženskou krásu. Ne, nejsem homosexuálně zaměřená, ale proč bychom si to milé dámy nepřiznaly, že po sobě na ulici také koukáme. Lidé se rádi koukají na krásné věci, protože v nich vzbuzují krásné pocity. Prostě jsme tak byli stvoření a nic s tím nenaděláme. Takže i když souhlasím s tvrzením, že pěkná vizáž není všechno a hlavně záleží na té duševní kráse, také prohlašuji, že se ráda nechávám unášet tou vnější krásou.

[celý článek]

Zloděj spánku? Kofein!

Alespon tak nazval tuto drogu autor článku v National Geographic a tvrzení také vysvětluje. Příklad, pro který já osobně nemusím chodit daleko, je přímo v kanceláři, ve které pracuji. Když se musí dokončit nějaká práce, nejsnazší cestou je uvařit si kotel kafe a pracovat přes noc. Díky kofeinu mám vlastně živobytí, neboť jinak by asi ztěží vznikla funkce "večerní sekretářka". Když si večer zajdete do nějakého hudebního klubu, oblíbeným nápojem je energetický drink (který samozřejmě obsahuje kofein), aby tanečníci vydrželi co nejdéle na parketu.

[celý článek]

25.02.05

Otázka na víkend

Dáte si rádi kafe? Zkuste odpovědět na otázku a příští týden se o "droze" jménem kofein dozvíte více.

5++!

Rammstein, Praha a Ostrava

Tak jsem si zase užila pořádné muziky! Podruhé v rámci jednoho turné jsem byla na koncertě německé skupiny Rammstein, a to v Ostravě. Prvně to bylo na podzim v Praze, kdy jsem jako zázrakem den před koncertem dostala zadarmo lístek díky konexím své sestry. Jaká byla moje radost, když jsem se dozvěděla, že v únoru budou opět koncertovat, tentokráte na Moravě. S přítelem jsme neotáleli ani chvíli a dva měsíce předem zakoupili lístky, aby se neopakovalo podzimní zklamání z kompletního vyprodání.

[celý článek]

17.02.05

Moudro pro dnešek

I malí, pokud je podepře velikán, k úspěchu dorostou, byť pomalu a zticha.

Vodní kapka je slabá, neví kudy kam, smísí-li se však s mořem, nevysychá.

Gepardi a lidé v džungli

Tak abych začala těmi gepardy. Minulý týden jsem pokládala otázku (asi velmi těžkou, protože jen málokdo jí uzvednul) jak dlouhý může být skok dospělého geparda. Ale přeci jenom čtyři lidičkové měli pravdu - ano, doskočí až 7,5 metru. Takže pokud plánujete dovolenou v jižní Africe, myslete na to!

[celý článek]

14.02.05

Počítač budoucnosti - sci-fi z padesátých let

Něco pro pobavení? V roce 1954 vyšel v časopise Popular Mechanics článek o tom, jak bude pravděpodobně vypadat počítač pro domácnost v novém miléniu.

[celý článek]

12.02.05

Kvíz na víkend

Malá otázečka pro šedé bunky mozkové. Příští týden se v jednom z článků dozvíte správnou odpověď.

2++!

11.02.05

Moudrost pro dnešní den

» Když člověk vznešený na chvíli zapadne, zas vyjde jak narůstající měsíc ve výšce.

Když zatracenec klopýtne a upadne, zhasne rychle jak ohen v olejové lampičce. «

Fotograf exhibicionista

Tak jsem zase jednou zabodovala. Jakožto horlivý fotograf jsem zmerčila skvělý záběr a skočila jsem po něm. Na tom není nic divnýho, spíš je zarážející způsob provedení celé akce. Ale abych začala od začátku.

[celý článek]

09.02.05

Kdo je kdo aneb hvězda z Petřkovic

Tak jsem včera večer zjistila, že vůbec nevím s kým to vlastně chodím. Po čtyřech letech randění jsem se naivně domnívala, že svého partnera dokonale znám a že mě už nemůže ničím překvapit. Ale mýliti se je lidské, že?

[celý článek]

Zamyšlení pro dnešní den

» Zdařilé dílo, vzniklé podvodně - ne, to se moudrým nezalíbí.

Co jich však nikdy není nehodné: věc vzniklá řádně, ač má ještě chyby. «

08.02.05

Jak se fotí fotograf - závěr i s důkazem

Vážení a milí, je to tady! Jak jsem nedávno poznamenala, digitální fotografie je nedosažitelná v rychlosti přenosu dat. Takže hned druhý den po již popsaném traumatu jsem dostala výsledné fotky do rukou. Pardon, do e-mailu.

[celý článek]

07.02.05

Jak se fotí fotograf

Tak jsem se nechala vyfotografovat! Nedělám to často a jako fotografka to také upřímně nenávidím. Nebo jste už viděli fotografa, který se rád fotí?  

[celý článek]

04.02.05

Jak na fotografii

Než se dostanu k nějakým konkrétním radám fotografického procesu, možná bych mohla zmínit praktické zásady, které sice každý zná nebo alespon tuší, ale stejně je nedodržuje.

[celý článek]

03.02.05

Mountfield, židé a ti ostatní

Myslela jsem, že mám vlčí mlhu, když jsem se na iDNES dočetla, že se bude stahovat reklama Mountfieldu, kde "žid jak poleno" není spokojen s 80% slevou. Stáhnout se má z důvodu možnosti posílení antisemitistických předsudků v lidech.

[celý článek]

Třídění odpadu

Tak jsem zase o něco chytřejší. Přečetla jsem si návod, jak třídit odpad. Možná budete kroutit hlavou nad mojí neznalostí, ale já jsem například neměla potuchy o tom, že do kontejneru pro papír nepatří obaly od mléka nebo džusů, jakékoliv voskované papíry či nějak umaštěné papíry. Do skla například vůbec nepatří zrcadla (což mě překvapilo) nebo drátěné sklo.

[celý článek]

02.02.05

Jako pes a kočka

Jste na sebe jako pes a kočka? Gratuluji! Podle přiložené fotografie - důkazu - od Petra Poláčka je zřejmé, že je vaše soužití harmonické.

[celý článek]

01.02.05

Fotografie pro každého

Ano, dneska fotí opravdu všichni, protože téměř každý předmět na který sáhnete, je toho schopen. Samozřejmě přeháním, ale mobilní telefon s fotoaparátem si dnes může pořídit opravdu každý. Já jsem toho zářným příkladem.

[celý článek]

Zvládla jsem to!

Opravdu jsem si oddechla, když jsem to zvládla. Tedy nejednalo se o žádnou velkou věc, jakou je třeba maturita. Ani jsem kupodivu takto nejásala, když jsem konečně spustila ty nové stránky, i když samozřejmě radost byla obrovská.

[celý článek]