FOTOZOOM

Kalendář

< březen 2005 >
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

24.03.05

Elixír mládí a zdraví

Našla jsem elixír mládí a zdraví! Jmenuje se ROOIBOS. Ještě než mávnete rukou, přečtěte si dál, co jsem vykoumala z odborných análů. Přestože někteří odborníci striktně odmítají zařazovat rooibos mezi čaje, protože to je bylina a ne čaj, v našich podmínkách se už zažil jako jeden z mnoha druhů čajů, které na trhu můžeme najít.

[celý článek]

21.03.05

Konečně jsme se dočkali jara!

Hurá! Bitva je dobojována, jaro zvítězilo! . Možná že na horách tomu tak ještě není, ale my tady v Praze už vytahujeme minisukně a krátká trika. Nastává nejhezčí období roku (tedy alespoň pro mně, protože jsem jarní dítě). Stromy nasazují na pupeny, kytičky začínají kvést, všude kolem se rodí mláďátka, a díky silnějšímu sluníčku se tu a tam na sebe lidé i usmějí nebo si zdvořile podrží dveře při vcházení. Zní to až přílíš optimisticky, ne?

[celý článek]

17.03.05

Či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí....

Ba ne, je to kluk a holka. Tedy abych vás tady nemystifikovala - moje šéfová má doma dvě kočky, kluka a holku. Na chvíli jí někdo půjčil (odvážný to jedinec) fotoaparát, a tak neváhala a hned pár snímků svých mazlíčků nafotila. Roztomilé chlupáčky můžete shlédnout zde.

Focení se jí tak zalíbilo, že uvažuje o koupi svého vlastního fotoaparátu. Takže se v brzké budoucnosti můžete těšit na další obrázky Spencera a Tracy

14.03.05

Mořský svět - fotografie

Nedávno jsem byla na Výstavišti v Holešovicích v pavilonu Mořský svět. Všude po Praze byly velké poutací plakáty, tak jsem neodolala a natěšeně jsem vyrazila na rybičky i se svým novým mobilem Siemens CX65 s fotoaparátem, který jsem chtěla otestovat v praxi.

[celý článek]

11.03.05

Sněhulák v Praze - podpultové zboží?

příspěvek čtenáře Radka Stehlíka

V Praze nám po dlouhé době opět napadla slušná nadílka sněhu, a díky nízkým teplotám se sníh i poměrně dlouho udržel. Letošní pražská zima se po dlouhých letech dá opravdu nazvat pravou zimou, která obvykle vládne jen ve vyšších polohách naší republiky.

[celý článek]

10.03.05

Trocha zamyšlení pro dnešní den

» Zbabělec udolává nepřítele jen řečí, hned spustí křik, sotva ho uvidí zdáli.

Na bojišti pak před ním sepne ruce a klečí. A po návratu domů svou chrabrost chválí. «

09.03.05

Pojďme kolážovat!

 

Co kdybychom si trochu připomněli staré časy, kdy ještě nebyly počítače a rukodělná práce vzkvétala a rozvíjela se do různých tvůrčích stylů. Jedním z nich je lepená montáž, neboli koláž. Je to velmi jednoduché, kreativní a zvládne to každý. Samozřejmě, že můžete vytvářet úžasné kolážované obrazy ve Photoshopech a jiných podobných programech, ale osobně si myslím, že ručně vytvořené dílo vás více obohatí a navíc vás nebude bolet hlava z monitoru .

[celý článek]

08.03.05

MDŽ - nejen komunistický svátek

Vážené slečny, dámy a paní - GRATULUJI k dnešnímu svátku! Většina lidí má sice MDŽ zažité z dob komunismu a při vyřčení této zkratky se nám okamžitě vyjeví rudý karafiát, chlebíčky, laciné víno a podnikové večírky, na jejichž konci bývají velmi společensky unavení pánové. Ale myslím, že i v dnešní době má tento svátek své opodstatnění a neměl by být opomíjen. Vždyť je to příležitost, jak na sebe a na své problémy mohou ženy celosvětově upozornit.

[celý článek]

03.03.05

A je to tady! Formule 1 vyjíždí...

Ano vážení příznivci motoristického sportu, konečně jsme se po zimní pauze dočkali. V neděli uvidíme první závod série mistrovství Formule 1!!! Pravda, vy šťastnější, kteří máte kabelovou televizi či satelit, uvidíte zápolení mnohem dříve než my, kteří jsme odkázáni na odpolední záznam televize Prima. Ale díky za to!

[celý článek]

Moudro pro dnešek

"Nízký člověk, ač jmění s velikou slávou má, je překonán leskem zchudlého šlechtice.

Když džunglí řev hladového tygra zacloumá, z vrcholků stromů hned padají opice."

02.03.05

Důchodci ve městě

Jelikož do práce jezdím raději tramvají s přestupem na autobus než metrem, často si vyslechnu zajímavé rozhovory. Ne že by se v metru nepovídalo, ale možná je to tím hlukem, že není konverzace tak zřetelně slyšet. Nejčastěji hulákají mladí teenageři a děti o věcech, které jsou většinou k pobavení a kolikrát se držím, abych se nezačala nahlas smát.

[celý článek]

01.03.05

Foto týdne

Následující dvě fotky spolu na první pohled nesouvisí. První je focená termokamerou a druhá mobilním telefonem Siemens CX65. Co mají společného můžete hádat

[celý článek]