FOTOZOOM

Kalendář

< červen 2005 >
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

29.06.05

Chorvatsko, Makarska, moře a dovolená - II. část

Makarska

Jako dovolenkovou destinaci jsme si vybrali městečko Gradac, které se nachází na jihu Makarské riviéry, asi 100 km nad Dubrovníkem. Chtěli jsme poznat také jiné končiny Chorvatska, ale když jsme tam dorazili, byli jsme trochu zklamaní. Marně jsem hledala nejhezčí pláž celé riviéry, jak bylo popsáno v prospektech. Ne že by nebyla krásná, ale byla dost malinká. Při našich vysokých postavách bychom měli nohy v moři a hlavu téměř na promenádě, která se táhla podél celé pláže. Naštěstí jsme neměli nikde zamluvené ubytování. Vždycky jezdíme "nablint" a ubytování si hledáme na poslední chvíli. Musím podotknout, že se nám to vždy vyplatilo.

[celý článek]

27.06.05

Chorvatsko, Makarska, moře a dovolená - I. část

Makarska

Možná, že ani není co dodávat. Samotný titulek vypovídá téměř vše, neboť po jeho přečtení se každému jistě vybaví pláže, sluníčko, zmrzlina, koupání a jiné dovolenkové radovánky.

Mně to přeci jen nedá, abych se alespoň částečně nezmínila o posledních deseti dnech ve výše zmíněné destinaci a možná i některým z vás poskytla užitečné informace.

[celý článek]

10.06.05

Jiný kraj, jiný mrav

Jak vypadají slepice u vás v kraji? Že mají peří, maso a snáší vajíčka? To u nás v Praze máme jinší kalibr! Račte se podívat

 

foceno mobilem Siemens CX65, ve dvoře Klementina

09.06.05

Moudrý příběh

Tento kraťounký, ovšem velmi podstatný příběh znám již rok, kdy jsem ho obdržela po e-mailu. Dnes se mi opět dostal do elektronické pošty, a vzhledem k tomu, že pokaždé, když si na něj vzpomenu si uvědomím jeho hlubokou moudrost, jsem se rozhodla ho uveřejnit i na svých stránkách.

Nemusíte věřit na anděly, kteří v příběhu vystupují, ani v Boha, či jinou mocnou sílu, abyste si uvědomili, kolik pravdy příběh skýtá. Je pak jen na nás, jak se k daným věcem, které k nám v životě přicházejí, postavíme.

[celý článek]

08.06.05

Jak jsem navštívila digifórum

No, úplnou náhodou . Abych to vzala od začátku: různě po internetu jsem viděla upoutávky na digifórum pořádané IDIFem, v čele s Ondřejem Neffem, ale nějak mě nenapadlo, že bych se ho měla zúčastnit. Jakožto konzervativní "klasický" fotograf si o digi myslím své.

[celý článek]

04.06.05

Akty

Do fotogalerie jsem umístila novou galerii - AKTY. Pravda, tento druh fotografie jsme zvyklí vídat především od mužské fotografické populace. Já jsem již několik týdnů nosila v hlavě různá témata, ale pořád jsem se nemohla zbavit pocitu, že bych měla zkusit nafotit lidské tělo.

[celý článek]

Technika vs. originalita

Když jsem dnes v televizi viděla rozhovor s kapelou Prodigy, která nedávno koncertovala v Čechách, byla jsem docela překvapená názory jejích členů. Konkrétně jsou tři, z nichž jeden mi připomíná mého dvorního mechanika Ferdu Vaška - práce všeho druhu, který mi minulý víkend úžasně připasoval neoriginální přední silentblok na mojí Preludku. Ale to jsem trochu odbočila.

[celý článek]