FOTOZOOM

Kalendář

< srpen 2005 >
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

30.08.05

Velká cena Brna moc velká nebyla...

Sete Gibernau (foto z www.gresiniracing.com)

....tedy alespoň pro mně, neboť můj favorit Sete Gibernau nedojel. V posledním kole byl po strhujícím zápase s Valentinem Rossim na druhém místě, když ho pouhé tři zatáčky před cílem zradila elektronika. Celý závod jsem nadšeně fandila a fotila co se dalo (jenomže zkuste chytit motorku do objektivu ve dvou stovkách ). A tak jsem v posledním kole seběhla dolů k plotu, abych zachytila již zpomalené závodníky, kterak předvádí drobky ze svého umu, jako je wheelie či pálení pneumatik.

[celý článek]

23.08.05

Svatební přípravy

Samotné mě to pořád ještě nedochází, ale kvapem se ona radostná událost blíží. Pokud jste v posledních dvou měsících slyšeli na Moravě a v Čechách podezřelé rány, nejednalo se podzemní výbuchy či útoky teroristů - to pouze úlevou a oddechem padaly kameny z našich maminek, tetiček a ostatních příbuzných.

"Tak konečně se nám ta naše holka (kluk) vdává (žení)!" jistě zaznívalo nesčetněkrát. "Vždyť já už jsem myslela, že zůstane dočista na ocet!" a podobné věty bylo možné zaslechnout. Nu dobrá, dejme tomu, že jsme si coby mladí třicátníci dali se svatbou trochu na čas - ale dnešní moderní doba udává přeci jenom trochu jiný životní trend než jaký byl u našich rodičů a prarodičů.

[celý článek]

22.08.05

Někteří už vědí, někteří ještě ne ...

Není to fikce, ani žert. Opravdu se další dva blázni chystají vzít. Neskromně se přiznávám, že jeden z těch bláznů jsem já .

17.08.05

Angličtina pro vysoce pokročilé - závěrečná lekce

Takže jsem tady potřetí s perličkama ze světového jazyka. Doufám, že jste se naučili nové fráze, které vám jistě budou ku slávě a ku prospěchu v každodenním životě.  

Pokud znáte ještě jiné překladatelské špíčky, klidně mi je pošlete a ve výuce angličtiny můžeme pokračovat .

[celý článek]

12.08.05

Angličtina pro vysoce pokročilé - lekce II.

Tak co, zvládli jste první lekci?  Pokud ano, tady je pokračování....

[celý článek]

11.08.05

Angličtina po vysoce pokročilé - lekce I.

Pro ty z vás, kteří ovládají jazyk z města nad Temží, mám několik naučných lekcí. Jsou to běžně používané fráze a obraty, které zcela jistě neovládáte. Takže se soustřeďte, tady je první várka.

[celý článek]

01.08.05

Radost z jízdy

Nedá mi to, abych se s vámi nepodělila o dnešní zážitky z cest. Ne, že by byly nějak vyjímečné či ojedinělé, ale nikdy jsem je nestihla publikovat včas. Pokaždé je pracovní povinnosti zatlačily někam hluboko do podvědomí, a časem vyšedly.

Radost z cestování pociťuje asi málokdo, kor když cestujete vlakem nebo autobusem. Já mám však na mysli cestování autem a čirou radost z řízení motorového vozidla.

[celý článek]

Tip na víkend

Poděbrady

Máte zlomené srdce? Jeďte do Poděbrad!

Pokud náhodou nevíte kam byste se měli vydat o volném dnu (tedy až nebudou taková vedra), jeďte se podívat do Poděbrad. Mají tam krásnou kolonádu, zpola nově zrekonstruovanou. Možná, že za rok, až bude celá dokončená, to tam bude ještě hezčí.

A pokud zabrousíte do blízkého okolí řeky, můžete obdivovat krásnou vodní elektrárnou, která je dle mého názoru někdy z období první republiky. Tak nezapomente: "Na srdce jsou Poděbrady!"

[celý článek]