FOTOZOOM

Kalendář

< listopad 2005 >
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

29.11.05

Tak už zítra...

...a bude ze mě nezaměstnanec. Zítra je poslední den, kdy půjdu do své oblíbené, nenáviděné, pohodové, stresové a pražské práce. Mám z toho dost trému, neboť se, jak je zvykem, chystá rozlučka v jednačce. Šampaňské, chlebíčky, prostě jak se sluší na právní kancelář. Což o to, chlebíčky i šampus bych brala, ale že tam budu muset stát před čtyřiceti lidmi jako exot a ještě snad ze sebe vydávat nějaká slova, to po mně nemůže nikdo chtít!

[celý článek]

25.11.05

Jak se rozloučit v zaměstnání po 8 letech?

To bych opravdu ráda věděla. V dnešní době je spíše vzácností, když někdo zůstane ve firmě déle než pět let. Tedy hlavně v Praze, na venkově a v menších městech to bude trochu jinak. Za komunistů bylo normální, že člověk po vyučení nastoupil do podniku a odcházel až do důchodu. Ještě v dobách porevolučních se na každého, kdo nevydržel ve firmě více jak 3 roky, dívali jako na podezřelého fluktuanta. Dnes je tomu ale jinak. Čím více zaměstnání člověk vystřídá, tím je automaticky brán za více schopného a vzdělaného.

[celý článek]

23.11.05

Pomóóóc! Kdo vlastně jsem?

Ostrava

Tak jsem si uprostřed toho všeho frmolu začala lámat hlavu s naprostou prkotinou. Já sice nevím, kam dřív skočit, jak věci naplánovat tak, aby se vše stihlo, ale přesto (nebo právě proto?) mně napadají pak blbosti, ke kterým přilnu a ostatní nechávám být.

[celý článek]

10.11.05

Tak málo stačí ...

... k tomu, aby měl člověk lepší náladu. Já vím, někdy stačí jenom pořádný spánek, a s větší energií se vzápětí dostaví i lepší nálada. Ale ani to někdy nepomáhá, kor když si po probuzení pustíme ranní zprávy. To asi nebude ten nejlepší způsob startu do nového dne. Pravda, sice máte okamžitý přehled o tom, do jakého dne jste se to probudili, ale vzhledem k tomu, že špatných zpráv je čím dál víc, také se vám tím dnem hůře kráčí.

[celý článek]

01.11.05

Že už jsem dlouho nic nenapsala?

To máte pravdu. Ona to taky není žádná legrace dávat dohromady život při tolika změnách najednou. V září svatba, následně hledání práce, stěhování z Prahy do Ostravy, zařizování bydlení a do toho všeho obavy, jestli vše zvládnete dostatečně dobře.

[celý článek]