FOTOZOOM

Kalendář

< únor 2006 >
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

28.02.06

Proč?

Proto! Jednoduchá otázka -jednoduchá odpověď. Ano, takto se jmenoval jeden český film, který mě svého času docela dostal. Všichni ho jistě znáte. Celým snímkem se táhla otázka jako dlouhá červená nit - proč fotbaloví fanoušci demolují vše, co jim příjde pod ruku.

[celý článek]

22.02.06

Moudro pro dnešek

To ještě neznamená, když někdo něco dobře zná, že všechno zná a ve všech věcech si je jist.

Husa je tak chytrá, že ve vodě mléko rozezná, a tak hloupá, že vlastní odraz na vodě chce jíst.

14.02.06

Svátek chemické reakce?

Tak tu máme svátek svatého Valentýna, patrona všech zamilovaných. No, už vás slyším, jak si říkáte, proč bychom měli slavit takovou hloupost! Jestliže svého partnera miluji, tak mu to přeci dokazuji každý den a ne jednou za rok na svátek! Něco pravdy na tom je, ale na druhou stranu mi přijde sympatické, když se vyčlení konkrétně jeden den, kdy se romantika oslaví a leckde možná i opráší či obnoví. Není na škodu vytrhnout vztahy každodenní a automatické, které po x letech zešednou a obléci je do slavnostnějšího hávu.

[celý článek]

10.02.06

Hogo Fogo Homo

Původně jsem chtěla psát o lásce. Blíží se nám svatý Valentýn, někým tak zavrhovaný rádoby svátek, někým zase dychtivě očekávaná příležitost romantického vyznání. Ovšem kdyby mi do toho neskočil náš pan prezident. V rozhovoru na iDNESu (zde) jsem si přečetla jeho názor na podepsání, resp. nepodepsání návrhu zákona o registrovaném partnerství.

[celý článek]

04.02.06

Med, med a zase med

med

Nedávno jsem v příloze časopisu Zahrádkář (nesmějte se, to odebírá moje tchýně, ale občas tam jsou docela dobrý věci) narazila na článek o medu. Tak jsem si ho přečetla, a byla jsem překvapená, co všechno o tomto zlatavém elixíru nevím. A vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou nějak moc uvědomělá, rozhodla jsem se šířit malou osvětu.

[celý článek]

03.02.06

Koncert Depeche Mode

Depeche Mode

Jistě mnohým z Vás neutekla informace, že v pondělí, 23. ledna, se v Praze uskutečnil koncert legendární britské skupiny Depeche Mode. Jakožto jejich mnohaletá fanynka jsem si v září téměř rvala vlasy, neboť koncert byl během týdne vyprodán a já jsem již nesehnala lístek. Jeden šťastnější fanoušek byl předvídavější, a lístek zakoupil hned v prvních minutách předprodeje na internetu. Samozřejmě sehnal to nejlukrativnější místo - přímo u pódia.

[celý článek]