FOTOZOOM

Kalendář

< srpen 2011 >
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

24.08.11

Soumrak nad Hlučínskem

Okolí kolem města Hlučína je opravdu okouzlující. Nikdy se mi nechtělo věřit, že tak malebná krajina je pouhých pár kilometrů od ošklivé a špinavé Ostravy. Moc ráda jsem tam jezdila na výlety na kole a doufám, že až děti trochu povyrostou, zase budu. V nejbližších letech bude tato krajina asi častým objektem mého objektivu :-)

Hlučínsko

[celý článek]

17.08.11

Dotek léta

Určitě nejsem jediná, kdo s udivením už po několikáté během posledních týdnů cituje klasika o podivném létě. Zvláštní je, že jako dítě si nepamatuju na špatná léta. A to prý v osmdesátých letech byly letní měsíce mnohem chladnější než v posledních letech. A tak pro ty, kterým léto pořád chybí - i když v posledních dnech se nám trochu obnažilo - mám alespoň fotky s prázdninovým nádechem. Co je typičtějšího pro děti o prázdninách, než skotačit u vody, lézt po stromech a ďobat jejich plody. Ehm, tedy nejenom pro děti :-)


Šťavnaté plody Hlučínska

[celý článek]

10.08.11

Truck Trial Vřesina - neděle 31.7.2011 (druhá část)

V neděli od rána dost pršelo, takže jsme děti dali k jedné moc hodné známé, která nám je pohlídala až do odpoledne, abychom si s Rudou mohli užít alespoň pár hodin klidu. Představa, že bychom se v tom dešti s nimi vláčeli už druhý den bahnem byla nepřípustná. A děti uvítaly změnu. Původně jsem si myslela, že vzhledem k dešti se závod odvolá, ale jede se prý za každého počasí. Ale už dopoledne bylo jasné, že kopce téměř nikdo nevyjede.

Euro Truck Trial Vřesina 2011

[celý článek]

Truck Trial Vřesina - sobota 30.7.2011 (první část)

Nedávno jsme byli s rodinou na Mistrovství Evropy Truck Trialu v Ostravě-Vřesině. Jako ženskou samotnou by mě asi nenapadlo takovou akci navštívit, kor když bylo pršivé počasí. Ale když jsem viděla nadšený výraz manžela po objevení informačního letáčku o akci, bylo mi jasné, že jedeme a bereme i obě děti (2+4).

Euro Truck Trial Vřesina 2011

[celý článek]

Retušování starých fotografií - první vlaštovka

Vzhledem k tomu, že mě baví vše kolem fotografie a nejen cvakání snímků, jsem se rozhodla proniknout i do tajů digitální úpravy fotografií a retušování. K retuši jsem se dostala díky známé, která měla poničenou fotografii babičky, kterou si chtěla pověsit na zeď - ale ne tak "ošklivou". Tak jsem se do toho pustila - samozřejmě bez záruky. Starou fotku přilepenou na tvrdém kartonovém papíru jsem přeskenovala a následně ve Photoshopu upravila. No a tady je výsledek. Je mi jasné, že profiretušéři se od srdce zasmějí, ale pro mě je hlavní, že se to kamarádce a jejímu okolí velmi líbilo, takže babička už visí (na stěně :-)).

Původní vize fotografie po přeskenování před jakoukoliv úpravou

[celý článek]