Bacil mě bacil - FOTOZOOM

Bacil mě bacil

Bohužel, je to tak, ani mě se to nevyhnulo. Byla jsem skálopevně přesvědčená, že když cvičím, doplňuji vitamíny, piju rooibos, jsem psychicky v naprosté pohodě a stres se mi vyhýbá obloukem jako věřitel bance, že se mi obloukem vyhne i chřipka. Několik let jsem úspěšně odolávala a mudrcovsky jsem rozdávala rady všem churavým, kteří kolem mně lehali do postelí a sténali.

I letos jsem zdárně prošla všemi chřipkovými epidemiemi bez jakékoliv újmy. Až teď, úplně na konci zimních plískanic, kdy sluníčko krásně hřeje a ptáčkové nás tahají do přírody, jsem lehla jako když střelí. Na Velikonoční pondělí jsem přijela z Ostravy plná sil a těšila se, že vám napíšu článek o tom, jak jsem pařila na slavné Stodolní ulici. Místo toho jsem se na úterý probudila s pocitem, jako by mě někdo zmlátil holí. Tu bolest jsem znala z doby, kdy jsem delší dobu necvičila a pak jsem naráz sfoukla hodinovou posilovací kazetu. Co vám budu povídat, druhý den jsem se nemohla pohnout, stejně jako teď v úterý.

Že jde o chřipku mi pořád nedocházelo. Přemýšlela jsem, co jsem o víkendu dělala tak namáhavého, že mě bolí všechny svaly na těle. Ale v práci dost přituhovalo a večer jsem skoro nevěděla, čí jsem. Odpočítávala jsem každou minutu do dvaadvacáté hodiny, kdy mi končí šichta. Jako na potvoru se vynořila práce, která mě tam zdržela až do půl dvanácté. Polomrtvá jsem dorazila do postele a doufala, že mi ráno bude líp. Bohužel nebylo, ale naštěstí máme od zaměstnavatele hrazené dva dny, kdy můžeme zápasit s bacily, než se rozhodneme, jestli půjdeme k doktorovi či nikoliv. A tak jsem se jala bojovat. 

Jelikož od své sestry, která se zabývá alternativní medicínou, slýchávám často o negativních účincích veškerých farmak, jsem se rozhodla, že budu bojovat pouze přírodními prostředky a klidem na lůžku. Vím, že v některých situacích to nelze řešit jinak než zázračnými pilulkami, které vám okamžitě vyženou chřipku z těla ven. Moje zkušenost, která je hojně odkoukaná od nejbližšího okolí, je však taková, že tyto prášky vám uleví a částečně možná zlikvidují pár bacilů, ale jen na chvíli. Vy se pak s mylným dojmem, že se cítíte lépe vrátíte do práce a za čtrnáct dní či za měsíc tu máte nevítaného návštěvníka zpět se vší parádou. Vaše tělo si díky farmakům nestačilo vybudovat protilátky a tak chřipce nebrání nic v tom, aby se zase vrátila.

Musím uznat, že chvílemi jsem měla pokušení naládovat se nějakými prášky nebo rovnou zajít k doktorce pro antibiotika, protože ta bolest byla dost nepříjemná. Moje zvědavost však byla silnější. Chtěla jsem vyzkoušet, jestli moje domněnka bude pravdivá. Tak jsem si namísto prášků uvařila konvici rooibosu s heřmánkem, naládovala tam med a citrón a pak se mi vždycky ulevilo. Pamatovala jsem si jednu radu, kterou kdysi někdo říkal v televizi: když nemáte opravdu vysokou horečku, tak jí uměle nesrážejte, protože to je způsob, jak tělo bojuje s viry.

Takže středu a čtvrtek jsem proležela v posteli, což byla neskutečná nuda. Ne že by byla taková nuda být doma, já si vždycky nějakou aktivitu najdu, ale s chřipkou to prostě nejde. Když jsem si četla, hned jsem usínala, když jsem se koukala na televizi, začala mě bolet hlava, ruční práce nepřicházely v úvahu, protože jakýkoliv pohyb byl bolestivý. A tak jsem se snažila spát, což mělo za následek to, že jsem byla ještě víc přiblblá. No fuj, ještě že to nejhorší už mám za sebou.

Dneska je pátek a cítím se o dost lépe, ale ještě pořád dost slabě. Musela jsem už jít do práce, ale s tím, že celý víkend dám tělu ještě odpočinout, abych v pondělí definitivně prohlásila bitvu za vyhranou!

clock 15:50 - 01.04.05 - VRABČÁKŮV DENÍK - 292931x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed