Formule a formule - FOTOZOOM

Formule a formule

 

Takhle se fandí na A1

Takhle stručně by se dal shrnout právě skončený víkend. V podstatě celý se točil kolem motorismu. V sobotu to byl motorismus domácí, neboli zušlechťování našeho vlastního plechového miláčka a jeho domečku (rozuměj garáže) a v neděli pak trochu silnější kafe v podobě formulí A1 v Brně a F1 v televizi.

V Brně se o víkendu jel závod A1 GP, což jsou menší a slabší verze populárních F1.  Vzhledem k tomu, že mám doma čistokrevného motoristického fandu, nenechali jsme si závod ujít. V prvé řadě nás překvapila hodně, ale hodně nízká návštěvnost na okruhu. Možná je to také tím, že jsme zvyklí na nabité tribuny při MotoGP. Vydedukovali jsme z toho, že závod je ještě v plenkách a tudíž není dostatečně zpopularizován. To má však svoje výhody - žádné fronty na záchodech, zanedbatelné fronty u bufáčů a o deset korun nižší ceny na všem. Také vstupné je poloviční oproti velkým závodům. Na druhou stranu je nevýhoda poloprázdných tribun v tom, že tam nezažijete tu pravou adrenalinovou atmosféru davového šílenství.

A1 GP Brno

Mě osobně stačí k rozproudění krve poslech běsnících motorů na okruhu. Obávám se, že na tom začínám být trochu závislá. Když slyším na ulici pořádný zvuk motoru (tím nemyslím děravé výfuky nebo některé verze tuningových výfuků), naježí se mi kůže a krev se rozproudí. To je však jen slabý odvar toho, co se děje při závodech na okruhu. Kdo někdy slyšel, byť i z dálky, startovat královskou třídu motorek, jistě ví, o čem mluvím. U A1 jsem si taky přišla na své, i když ty zněly spíše jako ohňostroj (hlavně při odřazování).

A1 GP Brno

Princip této soutěže je v závodění jednotlivých zemí mezi sebou. Takže samozřejmě největší vlnu diváků vždy zvedlo červeno-modro-bílé auto, které řídil Tomáš Enge. Nutno říci, že dobře, neboť skončil na druhém místě. Tedy abych to upřesnila, na druhém místě také skončil proto, že Malajsie ťukla zezadu do Kanady a ta se krásně otočila zrovna před naší tribunou. To byl asi nejlepší moment závodu. Lidi začali šílet a křičet na Tomáše, který se řítil s menším odstupem za nimi. Kanadu snadno předjel a fanouškové byli spokojení.

A1 GP Brno

Poté, co jsme se unaveni ze sluníčka a větru, fandění a piv, vrátili domů, čekaly nás nahrané F1. Napínavý souboj o prvenství mezi Alonsem a odcházejícím Schumacherem si v předposledním závodě nemůžeme nechat ujít, ani kdyby padaly trakaře. Nutno říci, že "šumáka" jsem nikdy ráda neměla, ale od té doby, co ohlásil konec kariéry u F1, mi to začalo být líto. Myslím si, že takových profesionálů se vším všudy moc není a tudíž tam bude chvíli díra. A tak jsem k radosti mého chotě začala fandit "červenáčkům". Asi jsem to neměla dělat, neboť Michaelovi v závodě shořelo auto a skončil bez bodu, což téměř na 90% znamená únik posledního možného titulu, který mohl získat. Ale nikdy neříkej nikdy, závodit se má až do samého konce a ještě jeden závod máme před sebou.

A1 GP Brno

Tak mě napadá, že závody nám s podzimem končí a fandové motorismu budou muset nějak přežít zimní spánek bez závodů. Pro mě to má ale i světlou stránku, alespoň se konečně dostanou na řadu věci, na které není čas přes sezónu (třeba pečení buchet a domácí práce ). Určitě si ale udělejte příští rok volno alespoň na jeden víkend a navštivte nějaký ze závodů na okruhu v Brně. Je to skvělý výlet pro celou rodinu a i když nejste zrovna zanícení fanouškové motorismu, je to skvělá podívaná!

clock 16:22 - 09.10.06 - VRABČÁKŮV DENÍK - 50629x

Využijte možnosti článku:

Přidat komentář:

Komentář musí být před publikací schválen. Děkuji za pochopení.