Hogo Fogo Homo - FOTOZOOM

Hogo Fogo Homo

Původně jsem chtěla psát o lásce. Blíží se nám svatý Valentýn, někým tak zavrhovaný rádoby svátek, někým zase dychtivě očekávaná příležitost romantického vyznání. Ovšem kdyby mi do toho neskočil náš pan prezident. V rozhovoru na iDNESu (zde) jsem si přečetla jeho názor na podepsání, resp. nepodepsání návrhu zákona o registrovaném partnerství.

Po přečtení článku, a hlavně níže uvedených komentářů od různých lidiček, jsem však skončila se smíšenými pocity. (A teď nemám na mysli onen vtip: "Víte, co to jsou smíšené pocity? Přece když se vám tchýně zabije ve vašem novém autě!".) Já vím, černý humor. Ale abych se vrátila k dojmům z článku. Pan prezident se domnívá, že by tento zákon uděloval homosexuálně orientovaným spoluobčanům jisté výhody a privilegia, pro které nevidí žádného společenského důvodu. Nejdříve mě to trochu zaskočilo. Pan prezident je poslední dobou docela "tvrďák" a téměř nepopulisticky vystřelí svůj názor, byť je rozdílný od zbytku státu či Evropy. Díky tomu ovšem u mě získal body. Jako řadového politika jsem ho nemohla vystát, ale co je prezidentem, začínám měnit názor. Poštvat si ale proti sobě celou homosexuální populaci? Dle jeho názoru by měly být výsady poskytovány manželstvím a ne díky tomu, že jde o heterosexuální vztah. (Tak proč tedy rovnou neschválit manželství pro homosexuály?)
Když jsem ve zprávách zaslechla poprvé, že sněmovna schválila onen zákon, řekla jsem si, že homolidé budou mít radost a možná konečně klid. Nijak jsem se nad tím nepozastavila. Když se ale celá věc rozebere ze širšího hlediska, ve srovnání s heterolidmi, má věc trochu jiný odstín. Proti homosvazkům nic nemám, ale srovnáme-li to s párem opačného pohlaví, ten už by takové výhody neměl. Pokud je chce, musí vstoupit do manželství.
A jak je to vlastně s homosexualitou? A proč jí poslední dobou kvapem tolik přibývá? Je to opravdu nemoc, nebo normální stav lidského tvora? Měla by se spíše léčit, nebo naopak dávat takto "postiženým" lidem větší výhody, aby tak byli ve stejné výhodě jako normální manželé, včetně výchovy dětí? Pokud by se homosexuální svazky šířily tak rychle jako za posledních padesát let a měly veškerá privilegia, jak to bude vypadat s naší civilizací za dalších padesát či sto let? Napadá mě plno otázek, plno argumentů pro a proti, ale jelikož jsem se nezabývala celou problematikou do hloubky, nemohu zaujmout konečný postoj. Ale tak je to víceméně se vším. Nic není jenom černé nebo jenom bílé. Cesta vede vždy někde uprostřed.
Plno lidí se rozčiluje, že zákon o registrovaném partnerství je nefér vůči heterosexuálním vztahům. Měl by se prý navrhnout zákon o obecném partnerství, jak pro homo tak pro hetero. Jiní se domnívají, že jde o zvýhodnování úchylky, další zastávají názor "nech brouka žít". Co člověk, to jiný názor. A mě nezbývá než konstatovat, že na každém je něco pravdy. Ale takhle by se zákon neschválil. Prezident musí buď podepsat nebo nepodepsat - takže zvolit buď černou nebo bílou. Ať už zvolí jakoukoliv, vždycky ho za to bude někdo kamenovat. Ale to už je úděl prezidentů.

clock 12:03 - 10.02.06 - VRABČÁKŮV DENÍK - 65127x

Využijte možnosti článku:

Přidat komentář:

Komentář musí být před publikací schválen. Děkuji za pochopení.