Jak jsem navštívila digifórum - FOTOZOOM

Jak jsem navštívila digifórum

No, úplnou náhodou . Abych to vzala od začátku: různě po internetu jsem viděla upoutávky na digifórum pořádané IDIFem, v čele s Ondřejem Neffem, ale nějak mě nenapadlo, že bych se ho měla zúčastnit. Jakožto konzervativní "klasický" fotograf si o digi myslím své.

Pak na mě ale bafnul dotazník z grafiky.cz s možností výhry vstupenky na výše zmíněnou akci. Dotazník jsem vyplnila, neboť grafiku.cz často navštěvuji a záleží mi na její kvalitě, a vstupenku vyhrála. Na jednu stranu jsem byla ráda, neboť i přestože se zabývám klasikou, nechci ztratit přehled o digitálním světě, už proto, abych byla v obraze při kontaktu s lidmi, kteří digitálně fotí (a že jich je víc). Možná jsem šla na digifórum i s myšlenkou, že se konečně nechám přesvědčit, abych přešla na jejich stranu. Neboť kromě kvality fotografií mluví v jejich prospěch téměř vše .

Bohudík (nebo bohužel?) se to nepovedlo. Vzhledem k tomu, že jsem měla přístup pouze do jednoho ze tří sálů, a to pro začátečníky (vstupenka v hodnotě 350,- Kč, ostatní dva sály pro pokročilé za 700,- Kč) jsem se dost nudila. Přestože oba dva přednášející, jak pana Březinu, tak pana Neffa mám ráda a cením si jejich profesionálních kvalit, mně dost zklamali. Myslím si, že každého tématu se dotkli jen povrchně, nerozvedli ho do hloubky a hlavně uváděli málo konkrétních řešení v praxi. Vždyť přeci příkladem se člověk naučí nejvíc. To co nám sdělovali, si pravděpodobně každý přečetl již při koupi fotoaparátu v manuálu.

Ještě že na chodbách probíhala menší expozice digitálních vymožeností na našem trhu, spojená s praktickým workshopem, kde bylo možno vyfotit profesionální technikou již méně profesionální modelky (nejhezčí byla čtyřkolka Yamaha, po které se ostatní válely ). Také jsem si vyzkoušela práci s tabletem, o kterém jsem do té doby jenom četla na internetu. Není to špatná věc, jestli budu mít někdy pár tisíc k dobru, budu o tom uvažovat.

Nejhorší ovšem bylo, že pořadatelé nezajistili žádné občerstvení, respektive v celém Kongresovém centru byl jeden bufet s kafem a brambůrkama a jedna kavárna s tímtéž. Tímto stylem podnikání se nikam nedostaneme. Vždyť několik stovek hladovějících fotografů by zaplatilo klidně i pade za usmolenej párek.

Tak abych to shrnula, věřím, že kdybych měla možnost nahlédnout do dalších dvou sálů, kde se probíral Photoshop a jak prodat své fotografie, byla bych mnohem spokojenější. Takto jsem alespoň posbírala informace o novinkách z digitálního světa, prakticky si je ohmatala a odešla s uspokojivým pocitem, že "moje" klasická fotografie má v dnešním světě pořád ještě své místo.

clock 17:37 - 08.06.05 - O FOTOGRAFOVÁNÍ - 127010x

Využijte možnosti článku:

Komentáře:

    from: Rado

    Máš pravdu v tom, že semináře IDIFu jsou pro blbce (teda ty "levnější") a ty dražší vůbec neberu vážně. Kecání mi nedá tolik, jako když těch pár set korun věnuji do kvalitní literatury a hlavně zkouším a cvakám.... Jojo, teorie je věc jedna, ale praxe je o něčem jiném.

    odpovědět na tento komentář 09.06.05, 15:39 from: sahib

    svět digitální fotografie nikdy nedosáhne kvality hloubky černobílé fotografie na barytovém papíře...už teď počítačové zpracování fotografie je ve slepé uličce bez dalšího posunu, bude se pouze navyšovat počet digi bodů, fotky budou ostřejší i ve větších formátech a pravdomluvně barevnější....nikdy však nedosáhnou toho, co je u klasiky tak půvabné a to...chaotického shlukování zrna na bázi halogenidů stříbra...!!!

    odpovědět na tento komentář 09.06.05, 22:25

Přidat komentář:

Komentář musí být před publikací schválen. Děkuji za pochopení.