Jakou cenu má lidský život? - FOTOZOOM

Jakou cenu má lidský život?

Soudě podle konání dnešního světa, podle toho jak žijeme a přistupujeme sami k sobě, téměř žádnou. Vlastně, možná že ne. Třeba zesnulý papež. Když vezmeme v potaz počet truchlících na celé zeměkouli, dojdeme k závěru, že jeho život měl ryzí hodnotu.

Nebo takový italský novinář vykoupený z rukou teroristů. Jeho život má cenu několika milionů korun. A co třeba důchodkyně zavražděná pro dvě tisícovky? Má její život hodnotu dva tisíce?

Určitě se teď čertíte, jak můžu přehodnocovat lidský život na peníze. Tak se podívejte kolem sebe, vždyť to všichni dělají! Dospívající dítě z toho musí mít nutně pocit, že život se dát koupit jako chleba a mlíko. A vlastně nemusíme chodit ani daleko do ciziny, stačí nahlédnout do vlastních řad, jak přistupujeme ke svému životu. Často dáváme najevo, že nám na něm nezáleží, pokoušíme jej stresem, alkoholem, drogami, nebezpečnými sporty a aktivitami, a čekáme, co všechno vydrží.

Možná by se měl život přeci jenom finančně oceňovat, protože drahých věcí si umíme vážit. Když si koupíme trabanta za pět tisíc, je nám jedno, jestli s ním vymeteme škarpu. Ale takové Ferrari? To si dáváme sakra pozor, aby se nikde neobjevil ani škrábaneček!

clock 21:03 - 05.04.05 - VRABČÁKŮV DENÍK - 137366x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed