Koncert Depeche Mode - FOTOZOOM

Koncert Depeche Mode

Depeche Mode

Jistě mnohým z Vás neutekla informace, že v pondělí, 23. ledna, se v Praze uskutečnil koncert legendární britské skupiny Depeche Mode. Jakožto jejich mnohaletá fanynka jsem si v září téměř rvala vlasy, neboť koncert byl během týdne vyprodán a já jsem již nesehnala lístek. Jeden šťastnější fanoušek byl předvídavější, a lístek zakoupil hned v prvních minutách předprodeje na internetu. Samozřejmě sehnal to nejlukrativnější místo - přímo u pódia.

A tak mi nezbývalo než jen tiše závidět, a Vy si teď můžete přečíst jeho dojmy:

"Když jsem se ráno probudil a kouknul ven na teploměr, zcela mě zamrazilo. Mínus třináct stupňů! Ale venku svítilo sluníčko a i barometr naznačoval, že bude pěkný den. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby se nepsalo datum 23. ledna 2006. Dnes je přece svátek všech příznivců kapely Depeche Mode! Po dlouhých pěti letech dnes opět vystoupí v Sazka aréně. Je to tak, naposledy zde byla kultovní skupina 4. září 2001 v rámci své Exciter tour.
Zhruba v 16 hodin přicházím k hale, kde již postávají hloučky fanoušků. Přestože je již několik měsíců zcela vyprodáno, oficiálně se zde prodávají poslední zbytečky lístků. Čas rychle běží a přesně v 18 hodin je dav nedočkavců vpuštěn dovnitř. Rychle se přesunuji dopředu k pódiu, abych si našel to nejlepší místo a pozoruji postupně se zaplňující halu. Je to neskutečné, jak může jedna skupina zalarmovat takové množství lidu! Přesně úderem osmé večer zhaslo světlo a na pódium vběhla předkapela, která hrála zhruba půl hodiny. A zase další čekání a další úpravy na pódiu, které ještě více napínaly nervy všech přítomných nedočkavců.
A KONEČNĚ JE TO TADY!!! V celé své kráse a velikosti na pódium přicházejí členové Depeche Mode, a jak je jejich zvykem, hned od začátku to rozjíždějí naplno. První, co mě příjemně překvapilo, byl Gahanův čistý a energický hlas, jako by to byl jeho první koncert na turné. Další věc, která se mi moc líbila, bylo uspořádání pódia - jednoduše a výstižně. Scéna byla tvořena zleva obrovskou koulí, na které se zobrazovaly různé nápisy, v pozadí bylo několik zobrazovacích panelů, na kterých byla vidět tématická projekce k hudbě nebo promítání děje na pódiu. Pod pódiem byl kameraman na kolejích, který vše snímal. Syntetizátory měli depešáci zapuštěné ve zvláštních půlkruhových panelech, ve kterých svítila různobarevná světla. Chvílemi mi to připomínalo UFO.
Martin Gore vystřídal během koncertu asi šest kytar, což bylo zajímavým zpestřením, a samozřejmě nesměly chybět jím odzpívané a tak charakteristické tklivé balady. Andy Fletcher jako vždy věrně přešlapoval za svými klávesami. Tříčlená skupina si pozvala ještě další dva hudebníky na pomoc, a to bubeníka a dalšího klávesistu. Oba skvěle dotvářeli atmosféru. Z koncertu jsem byl absolutně nadšený. Gahan lítal po pódiu s neuvěřitelným elánem a hravě dostával celou halu do varu. Po dvou hodinách skvělého koncertu se ani nechtělo věřit, že už je konec. Ale jak se říká, v nejlepším se má skončit. A tak mi ještě dlouho potom zněly v hlavě odehrané písničky jak z nového alba "Playing the Angel", tak i klasické hitovky, jako "Behind the Wheel", "Enjoy the Silence", "A Question of Time", "Somebody", "I Feel You", "The Policy of Truth" a ostatní.
A na závěr jedna dobrá zpráva. Kdo z jakýchkoliv důvodů prošvihnul tento lednový koncert, nebo si ho chce pro velký úspěch ještě zopakovat, může tak učinit v Bratislavě, 11. června 2006, kde Depeche Mode vystoupí na fotbalovém stadionu Interslovnaft Bratislava. Já tam budu zaručeně, neboť jsem nelenil, a opět s předstihem zakoupil lístek.
A tak se těším na shledanou se všemi "depešáky" buď 11. února v klubu Swamp na Újezdě v Praze, kde proběhne depešácká party, nebo na koncertě v Bratislavě!"

No, tak to vidíte, stačí jenom abych si přečetla tuto recenzi, a už mi v hlavě hrají samé depešácké písničky. Prostě fanynka se nezapře. Ale musím konstatovat, že jsem moc ráda, že tato skupina žije dál a pokračuje ve své tvorbě. Dokázali překonat hodně krizí, a je vidět, že kvalitní muziku mají v krvi a prostě jim to nedá. Takže hoši, jen tak dál!

clock 18:51 - 03.02.06 - KOKTEJL - 139974x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed