Missky, misky, myšky a ostatní - FOTOZOOM

Missky, misky, myšky a ostatní

Tak jsem po delší době opět potěšila své oko pohledem na ženskou krásu. Ne, nejsem homosexuálně zaměřená, ale proč bychom si to milé dámy nepřiznaly, že po sobě na ulici také koukáme. Lidé se rádi koukají na krásné věci, protože v nich vzbuzují krásné pocity. Prostě jsme tak byli stvoření a nic s tím nenaděláme. Takže i když souhlasím s tvrzením, že pěkná vizáž není všechno a hlavně záleží na té duševní kráse, také prohlašuji, že se ráda nechávám unášet tou vnější krásou.

Ale abych se vrátila k tomu potěšenému oku - koukala jsem se na volbu miss. Hlavně mě zajímalo, jak to bude, jakožto konkurence zajeté miss, pojaté. Myslím že slečna Maláčová si zaslouží obdiv, protože na první pokus to bylo dost dobré, a to si nedovedu ani z části představit tu dřinu, kterou organizace obnáší. Rozhodně dobrou volbou byl Vojta Kotek, který to podle mého celé trochu oživil, dodal nováčkovskou šťávu, a celá show pak nepůsobila tak škrobeně. Vím, že plno lidem nesednul a slyšela jsem hodně negativ na jeho adresu. Jenomže nemůžeme Vojtu srovnávat s moderátorským géniem Markem Ebenem. Myslím, že kdyby byl pan Eben ve stejném věku a poprvé moderoval, lépe by to nezvládnul.

Rozhodně jsem pak ale celý večer musela přemýšlet o fyzické kráse. O tom, jak jsou naše média přehlcena soutěžemi o kráse a talentu hlavně pro mladé lidi. Vzhledem k tomu, že se ještě k mladé generaci počítám, mi to divné nepříjde. Jestliže ale bude nárůst tímto tempem pokračovat a já po své čtyřicítce uvidím v televizi pouze samá krásná, mladá a svěží těla, nebudu si pak připadat ještě starší a zbytečnější? A co až mi mé krásné tělo začne uvadat a vrásnět, zuby vypadávat a vlasy řídnout? Jak budu zvládat to, že mě muži začnou přehlížet, když teď jsem zvyklá na jejich lačné a zkoumavé pohledy? A můj partner? Nemohla bych mu mít za zlé, že se za dvacet let bude chtít podívat či dokonce šáhnout na to, co měl kdysi vedle sebe pořád na dosah - tedy mladé, svěží a pevné tělo.

Ano, a v tento okamžik nastupují teorie o duševní a vnitřní kráse, o tom, že když se dva mají rádi, tělesné nedostatky nevidí, o pomíjivosti fyzické krásy apod. Mám pocit, že čím více se o tom mluví a moralizuje, tím více ženy štve, že nemohou mít obojí - jak vnitřní, tak vnější krásu, a to napořád. Kdyby tomu tak nebylo, kosmetický průmysl by nebyl v takovém výkvětu v jakém je dnes. I když kdo ví, jak tomu bude za pár let. Když dokážou lékaři prodlužovat věk, proč by nedokázali prodloužit i mládí?

Samozřejmě, že kloudného výsledku jsem se nedobrala, ale alespon jsem v onen sobotní večer šla spát pobavená. To když jsem si vzpomněla na dva výroky, které byly v show citované. První byl od herce Belmonda, který údajně řekl, že žena je jediný dáreček, který se sám zabalí. Myslím že je to trefné a není více co dodat. Druhý výrok byl od spisovatele Dumase, který napsal, že ženy sice neví co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou. To je sice velmi roztomilé, ale o tom bych si už dovolovala pochybovat. Možná bych to formulovala jinak - ženy vždy ví co chtějí, ale muži dělají, že je neslyší nebo že jim nerozumí

clock 17:09 - 28.02.05 - VRABČÁKŮV DENÍK - 53750x

Využijte možnosti článku:

Přidat komentář:

Komentář musí být před publikací schválen. Děkuji za pochopení.