Mořský svět - fotografie - FOTOZOOM

Mořský svět - fotografie

Nedávno jsem byla na Výstavišti v Holešovicích v pavilonu Mořský svět. Všude po Praze byly velké poutací plakáty, tak jsem neodolala a natěšeně jsem vyrazila na rybičky i se svým novým mobilem Siemens CX65 s fotoaparátem, který jsem chtěla otestovat v praxi.

Jak velké bylo mé zklamání, když jsem zjistila, že se jedná pouze o jednu velkou, patrovou místnost se spousty malých akvárií. Dobře, chápu, že určité druhy možských živočichů prostě nemůžou být v jednom akváriu pospolu, a možná že některé druhy potřebují jinak upravenou vodu. Ale strčit každý druh do jednoho akvárka o rozměru 50x30 cm, se mi zdá kruté a hraničí to s týráním zvířat. Určitě by se při troše dobré vůle našlo nějaké "větší" řešení, jakým je třeba mořská expozice v Botanické zahradě v Troji či v pár jiných zoologických zahradách. Strašně ráda bych majitele Mořského světa v Holešovicích zavřela na pár měsíců do stejně malé místnosti, která v přepočtu odpovídá ploše, kde musí vegetovat jeho rybičky.

Celou dobu se mi svíralo srdce a za ty rybky jsem trpěla pocitem klaustrofobie. Ještě teď, když si na to vzpomenu, se mi dělá špatně a zmocňuje se mě vztek z bezmoci . Když jsem fotila rejnoka namáčklého v malém akváriu kde bylo asi 5cm písku, tak jsem se málem rozbrečela, když jsem viděla, jak se tam bezmocně plácá po skle. Kor když jsem si přečetla, že jeho životní potřebou je zahrabávat se do písku.

Každopádně tady je pár ukázek fotek udělaných výše zmíněným mobilem. Z toho jsem byla naopak docela nadšená, čekala jsem horší výsledky. Mobil udělá fotky velikosti 600px, na které se dá koukat. Jediný problém je, že se focený objekt nesmí moc hýbat, neboť mobil nestíhá zaostřit. Takže pořizovat fotky plovoucích rybiček bylo docela zábavné - prostě jsem je honila displejem a prosila, aby se na chvíli zastavily .

clock 16:03 - 14.03.05 - O FOTOGRAFOVÁNÍ - 163539x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed