Moudrý příběh - FOTOZOOM

Moudrý příběh

Tento kraťounký, ovšem velmi podstatný příběh znám již rok, kdy jsem ho obdržela po e-mailu. Dnes se mi opět dostal do elektronické pošty, a vzhledem k tomu, že pokaždé, když si na něj vzpomenu si uvědomím jeho hlubokou moudrost, jsem se rozhodla ho uveřejnit i na svých stránkách.

Nemusíte věřit na anděly, kteří v příběhu vystupují, ani v Boha, či jinou mocnou sílu, abyste si uvědomili, kolik pravdy příběh skýtá. Je pak jen na nás, jak se k daným věcem, které k nám v životě přicházejí, postavíme.

Dva andělští poutníci se zastavili, aby strávili noc v domě bohaté rodiny. Rodina byla nepohostinná a odmítla anděly nechat v místnosti pro hosty. Místo toho byli ubytováni ve studeném sklepním pokoji. Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru ve zdi a opravil ji. Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší odpověděl: "Věci nejsou takové, jakými se zdají být."

Další noc si šli odpočinout do domu velmi nuzného, ale pohostinného farmáře a jeho ženy. Poté, co se s nimi manželé podělili o trochu jídla, které měli, řekli andělům, aby spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou. Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách. Jejich jediná kráva, jejíž mléko bylo jediným příjmem rodiny, ležela mrtvá ve chlévě. Mladší anděl se ptal staršího, jak se to mohlo stát? "První muž měl všechno a tys mu pomohl", vyčítal. "Druhá rodina měla málo, ale byla ochotna podělit se o vše, a tys dovolil, aby jim zemřela kráva. Proč?" "Věci nejsou takové, jakými se zdají", odpověděl starší anděl."Když jsme byli ve sklepním pokoji, všiml jsem si, že v té díře ve stěně byla zásoba zlata. Jelikož majitel byl posedlý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem stěnu, aby poklad nemohl najít. Když jsme další noc spali ve farmářově posteli, přišel si anděl smrti pro jeho ženu. Dal jsem mu místo ní krávu. Věci nejsou takové, jakými se zdají."

Většinou neznáme všechny souvislosti. I když máš víru, potřebuješ také důvěru, že vše, co přichází, se vždy děje ve tvůj prospěch. A to se vyjeví až časem.

clock 15:28 - 09.06.05 - MOUDROSTI - 297110x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed