Nereálná realita VyVolených a Bratra - FOTOZOOM

Nereálná realita VyVolených a Bratra

Prostě mi to nedá, abych si nepřinesla nějaké to dříví do lesa. O obou reality show už bylo napsáno moře článků, a myslím, že i obyvatelé naší republiky jsou rozděleni na dva tábory - jeden tábor voyerů, kde jsou někteří přímo notoricky závislí na každém dalším přenosu z jedné z vil, a druhý tábor naprostých odpůrců takovéto zábavy.

Předem podotýkám, že já nepatřím ani do jednoho tábora, v podstatě jsem škatulkování vždycky nesnášela. Na dlouho dopředu anoncovanou reality show jsem se dokonce moc těšila, neboť psychologie je jedním z mých koníčků, a tudíž jsem se domnívala, že pod lupou kamer se budou ti lidé krásně rozebírat. Mé očekávání však nebylo naplněno. Pokaždé, když vidím nějaký přenos z vily (většinou je to v noci, když přijdu z práce), jsem dost znechucená. Tohle má být vzorek naší republiky, který je prezentovaný i za hranicemi? Naše zlatá mládež?

Za prvé nevím, podle jakého testu či vzorníku rozřazovali a vybírali kandidáty do finále. Prima je na tom v tomto ohledu trochu lépe, ale u Novy mám pocit, že navšítili pouze pár barů, nočních klubů či psychiatrických léčeben a prostě ty lidi odvedli. Chápu, že do takovýchto soutěží se budou hlásit především excentrici, ale nevěřím, že by se nenašlo pár inteligentních a vzdělaných jedinců, kteří by se určitě dokázali bavit normální a srozumitelnou češtinou také o něčem jiném než je sex a chlast. Kdybych byla cizinec na návštěvě České republiky a během svého krátkého pobytu sledovala Primu či Novu, asi bych si myslela, že tento národ ještě leze po stromech, chlastá, kouří, souloží a v lepším případě umí vařit či malovat.

Je to dost trapné, hlavně když si uvědomím, že nejvíc obě reality show hltají děti a mládež, pro kterou je to prostě "cool". A co si myslíte, že děti dělají? Samozřejmě napodobují. Takže jestli chceme chlastem a demencí předhonit i ty nejzapadlejší státy v Rusku, jen více obdobných reality show!

clock 16:35 - 12.10.05 - VRABČÁKŮV DENÍK - 139318x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed