Nový člen rodiny Canon 5D Mark II - FOTOZOOM

Nový člen rodiny Canon 5D Mark II

Tak už je to tady, pořídili jsme si nového člena rodiny! Neradujte se, není to další miminko :-) Je to digitální zrcadlovka Canon 5D Mark II s objektivem 24-70 (f/2.8). Ale náklady jsou mnohem větší než na dvojčata. Což znamená, že ještě další roky musím chodit v obnošených botech a kalhotech ze sekáče. Ale každý si holt musí určit své priority. A tenhle dvoukilový mazlík za to stojí :-) Tady je malá ochutnávka:

Můj manžel Ruda
Můj manžel Ruda (Canon 5DII, f4.5, 1/1250s, ex.-0,7, 24mm)

Snímek byl pořízen v Beskydech, kam jsme si odskočili na víkend, abychom zregenerovali svá znavená těla. Samozřejmě jsme jeli celá rodina, která čítá také Nikolku 3,5 roku a Pavlíka 2,5 roku. Takže jak si jistě domyslíte, regenerace se moc nekonala. Ale i tak to bylo fajn a na prozkušování foťáku ideální.

Tak ještě abych se vrátila ke kanónu Canonu. Po několikaleté pauze ve fotografování (násilím vynucené porodem a výchovou dvou prcků hned za sebou) jsem zjistila, že provoz rodiny, úždržba domu a všech věcí s tím spojených, je tak časově náročné, že na vyvolávání filmů a následně fotografií prostě nezbývá času. A s postupujícím časem se situace nelepší. Takže já, zapřisáhlý nepřítel digitální fotografie, jsem se zlomila a s pokorou uznávám, že moderní dobu a pokrok prostě nezastavíš. Tak se přizpůsobuju. Tedy na černobílou fotografii nedám dopustit ani teď a temnou komoru mám schovanou v temné komoře :-), přestože je mi jasné, že jí vytáhnu asi jen v případě stěhování nebo prodeje. No, nechám se překvapit, jak mi to s tím digitálem půjde. Zatím jsem někde uprostřed studie 250ti stránkového manuálu.

Tak se těšte na další fotky, kterých na mém webu bude asi více než textu.
clock 10:22 - 30.05.11 - VRABČÁKŮV DENÍK - 217104x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed