Prima, Rossi, Gibernau a další šoky - FOTOZOOM

Prima, Rossi, Gibernau a další šoky

Sete Gibernau

Tak jsem si zase jednou zvedla adrenalin! Poslední dobou mám šokové stavy na denním pořádku. Když vezmu v potaz již dříve zmíněný odtah mého autíka, tak další šok se odehrál v pátek večer, kdy jsem marně v programovém přehledu televize Prima hledala, v kolik hodin začíná v neděli první závod silničních motocyklů v tomto roce.

Určitě jsem nebyla jediný fanoušek vyhladověný zimní absencí závodů, který se zvednul ze židle když zjistil, že Prima letos závody nezakoupila. Pravděpodobně šetří penízky na nějakou úžasnou telenovelu či německý seriál, kterých má zajisté ještě málo .

A v tento moment se dav překvapených fanoušků rozdělil do dvou táborů: v prvním byli ti, kteří si oddechli a mnuli ruce nad tím, že investice do kabelové televize či satelitu nebyla marná, neboť jediný přenos se bude odehrávat na stanici Eurosport. No, a ten druhý tábor, do kterého samozřejmě patřím i já, začal zděšeně listovat telefonním seznamem a hledat známé, kteří patří do oné první skupiny, aby následně žadonili o nahrání na video či se přímo vnutili na návštěvu ke sledování přímého přenosu.

Já zřejmě nemám moc movitých přátel, kteří si můžou dovolit kabelovku, takže po náročných deseti minutách usilovného přemýšlení a hledání jsem přišla na jediného člobrdu, který pracuje v obchodu s elektronikou. Dost jsem si oddechla, když mi slíbil, že mi celý závod nahraje, takže ještě v neděli večer utiším svůj absťák.

Nejsem si ale jistá, jestli se tak stalo. První dvě třetiny závodu jsem si celkem v klidu vychutnala, neboť vedl můj favorit, Španěl Sete Gibernau. Celou dobu za ním se vezl Valentino Rossi, což mi bylo velmi podezřelé, neboť tuto strategii jsem znala již z loňské a předloňské sezóny. Úžasný Vale se šetří v závěsu Seteho, aby ho pak v posledním kole předjel a nedal mu šanci na vítězství. Jako bych to neříkala, stalo se tak i nyní. Infarktový moment přicházel. V posledním kole byla tvrdá, ale pro fanoušky úžasná bitva, kdy se Sete i Valentino několikrát prostřídali ve vedení, aby pak Ital provedl něco, o čem si myslím, že do sportu a závodění prostě nepatří. V momentě, kdy vedl Sete a najížděl do poslední zatáčky před cílem, mu tam Rossi vjel z vnitřní (levé) strany a sprostě ho vytlačil do štěrkoviště. Přesněji tuto situaci popsal Racing na stránkách racing.motorkari.cz: "…vyvrcholení přichází v poslední zatáčce, do které Rossi nedokáže dobrzdit, dokonce velký mistr předvádí i věc na silnici málo vídanou, kterou používají jen ti nejhorší začátečníci – motokrosovou nohu na zemi! Při tomto jednoznačně špatném manévru dochází ke kontaktu s Gibernauem, který končí ve štěrku".

Nechci tady nikoho obhajovat ani hanět, je mi jasné, že fanoušci Rossiho i fanoušci Gibernaua mají svoje pravdy a nikdo je nepřesvědčí o opaku, ale tento manévr byl prostě ránou pod pás a nefér. Chápu že v dnešním sportu jde především o peníze, než o nějaké čestné zápolení, ale co je moc, to je moc. Myslím si, že Rossi je výborný jezdec na to, aby se snižoval k takovýmhle praktikám. Každopádně závod patřil Setemu, neboť celou dobu vedl, jel perfektně, téměř bez chyby a Rossi se mu mohl alespoň omluvit místo těch výsměšných obličejů, které předváděl při cestě na pódium. Doufám, že v příštích závodech se podobné praktiky objevovat nebudou.

PS: Poslední zprávy z Gresiniho týmu nejsou moc povzbudivé. Sete odletěl do Barcelony na vyšetření ramene, které utrpělo újmy při srážce s Rossim. Bohužel musí podstoupit léčbu a jeho účast v dalším závodě je zatím nejistá .

clock 21:36 - 11.04.05 - VRABČÁKŮV DENÍK - 273969x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed