Sněhulák v Praze - podpultové zboží? - FOTOZOOM

Sněhulák v Praze - podpultové zboží?

příspěvek čtenáře Radka Stehlíka

V Praze nám po dlouhé době opět napadla slušná nadílka sněhu, a díky nízkým teplotám se sníh i poměrně dlouho udržel. Letošní pražská zima se po dlouhých letech dá opravdu nazvat pravou zimou, která obvykle vládne jen ve vyšších polohách naší republiky.

Dobře si pamatuji, že za mého dětství (v osmdesátých letech) nebyly sněhové nadílky v Praze nic vzácného. Ať už ve školce, či na základní škole, jsme vždy o poledních přestávkách nebo po skončení vyučování  netrpělivě vyběhli ven a stavěli sněhuláky a různé bunkry ze sněhu. Vždy kolem toho bylo plno legrace, honiček a koulovaček. Park na sídlišti se pak proměnil ve výstavní síň pod širým nebem. Byl pokryt různými výtvory ze sněhu, které vesele dotvářely zimní náladu zasněžených pražských čtvrtí.

V současné době, a to i přes vzácnou příležitost velkého množství napadaného sněhu, na sídlišti nenajdete jediného sněhuláka, či jiný výtvor ze sněhu. Pravdou je, že dětí je dnes o trochu méně než tehdy a díky počítačům mají mnohem méně času. A stejně tak jejich rodiče, kteří mají zřejmě na starosti důležitější věci, než jít s dětmi ven a naučit je stavět sněhuláky. A tak se ptám budoucích generací - necháte vymřít sněhuláky?

clock 15:17 - 11.03.05 - KOKTEJL - 899178x

Využijte možnosti článku:

  • RSS zdroj článku vč. komentářů  RSS 2.0 comments feed