Z nového světa - FOTOZOOM

Z nového světa

Kdepak, nemám na mysli onu slavnou symfonii. Toto je ideální název pro mojí novou životní etapu. Po třiceti letech života v rodné Praze a osmi letech v právní kanceláři jsem minulý týden zahodila veškeré bezpečné záruky a jistoty a odstěhovala se za svým manželem do Ostravy.

Milé feministiky, než začnete cokoliv namítat, vězte, že v rámci zachování zdravého rodinného života a dobře vychované populace v naší republice, je třeba dělat ústupky a částečně (všimněte si slova částečně) kopírovat onen starý a nemoderní styl života, kdy žena následovala svého muže. Není to žádná sranda a možná to vyžaduje víc sil, než s práporem feminizace prosazovat svojí nezávislost.

A tak svůj blog nyní píšu z knihovny, kde mám vyhrazenou půlhodinku a přemýšlím, kdeže jsem se to vlastně ocitla. Na jednu stranu v prostředí, které znám z dojíždění a z víkendu již dobré čtyři roky, a na druhou stranu v úplně novém světě, kde se teprve "učím chodit". Domácnost ještě není zařízená, počítač není zakoupen a jako první věc po nastěhování jsem navštívila úřad práce. Trochu rozdíl oproti snadnému a svobodnému životu v Praze. Ale žádný začátek není snadný a také nic není zadarmo. Odměnou za trpké chvíle bude větší sebevědomí, že v jakékoliv situaci člověk dokáže přemoci sám sebe, zatnout zuby a jet. Vím, že plno lidí je teď v očekávání, jak dlouho mi bude trvat, než se s kufry a s pláčem vrátím domů. Negativ a výčitek na mé rozhodnutí jsem si vyslechla více než dost. Přesto za ně moc děkuju, protože mi pomohli nakopnout samu sebe a dokázat všem, že nejsem žádná "žvejkačka" a vše ustojím nad očekávání dobře. Vážení a milí, přestože ještě pořád nejsem ve své kůži a musím leccos překousávat, žádný návrat se nekoná a konat nebude. Snad nebudete moc zklamaní .

Vzhledem k tomu, že můj limitovaný čas v knihovně se blíží ke konci, loučím se pro dnešek trochu netradičně s pozdravy pro mojí vzdálenou pražskou rodinu a šéfovou, po kterých se mi opravdu stýská . Taky všem přeju, ať jim dneska Mikuláš nadělí něco moc dobrého a žádné uhlí. Mimochodem já očekávám, vzhledem k mým zásluhám, že minimálně půlka okna bude zaplněná samýma dobrotama .

clock 13:49 - 05.12.05 - VRABČÁKŮV DENÍK - 16624x

Využijte možnosti článku:

Komentáře:

    from: šéfová

    Dyk mně se taky stejská. A moc.

    I když... Tvůj nástupce se vaří kafe sám :)

    odpovědět na tento komentář 05.12.05, 16:13

Přidat komentář:

Komentář musí být před publikací schválen. Děkuji za pochopení.